Invitaţie la lansarea Scrisorii Pastorale a PS Florentin

publicat la 20 decembrie 2007 în Ştiri

Vă invităm să ne onoraţi cu prezenţa la lansarea Scrisorii Pastorale şi a Mesajului de Crăciun adresat de Episcopul Eparhial, Florentin Crihălmeanu "clerului, persoanelor consacrate şi tuturor credincioşilor creştini".

Mesajul Episcopului de Cluj-Gherla cu ocazia Sărbătorii Naşterii Domnului, va fi transmis prin intermediul mijloacelor de comunicare în masă, vineri, 21 decembrie a.c., începând cu ora 10.00, în noua sală de şedinţe de la sediul Episcopiei de pe str. Moţilor, nr. 26.

"Scrisoarea pastorală de Crăciun" va fi oferită tuturor preoţilor parohi în cadrul adunării generale a preoţilor din Eparhia de Cluj-Gherla ce se va desfăşura, de asemenea, vineri, 21 dec. de la ora 11.00, la sediul acestei instituţii şi este oferita presei prin intermediul interetului.

Conform tradiţiei, Scrisoarea Pastorală a Păstorului fiecărei Eparhii, se prezintă de către preoţi credincioşilor, la 25 decembrie în cadrul Sfintei Liturghii Solemne din prima zi de Crăciun.

Viorica Sabo,
redactor DIRMM

Diacon Daniel Avram
Consultor mass-media

img4

Exprimaţi-vă opinia

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *