Anunţ: Lansarea Pastoralei de Crăciun a PS Florentin

publicat la 20 decembrie 2010 în Ştiri

Vă invităm să ne onoraţi cu prezenţa la lansarea Scrisorii Pastorale şi a Mesajului de Crăciun adresat de Episcopul Eparhial, Florentin Crihălmeanu „clerului, persoanelor consacrate şi tuturor credincioşilor creştini„.

Mesajul Episcopului de Cluj-Gherla cu ocazia Sărbătorii Naşterii Domnului, va fi transmis prin intermediul mijloacelor de comunicare în masă, miercuri, 22 decembrie a.c., începând cu ora 10.30, la sediul Episcopiei de pe str. Moţilor, nr. 26.

„Scrisoarea pastorală de Crăciun” a fost oferită tuturor preoţilor parohi şi este oferita presei prin intermediul internetului. Conform tradiţiei, Scrisoarea Pastorală a Păstorului fiecărei Eparhii, se prezintă de către preoţi credincioşilor, la 25 decembrie în cadrul Sfintei Liturghii Solemne din prima zi de Crăciun.

Viorica Sabo, redactor DIRMM

Pr. Daniel Avram
Consilier mass-media

imagine

Exprimaţi-vă opinia

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *