Fii la modă! Voluntariatul îţi vine bine!

publicat la 13 mai 2011 în Ştiri

În Anul European al Voluntariatului Asociaţia Tineretului Român Unit – ASTRU Cluj participă la evenimentele derulate în cadrul Săptămânii Naţionale a Voluntariatului organizată la Cluj Napoca de către  Centrul de Voluntariat Cluj Napoca. Luni, 9 mai 2011, VOLUNTEXPO – tradiţionalul târg de oferte de voluntariat – unde instituţiile publice şi organizaţiile neguvernamentale autohtone să îşi promoveze oferta în domeniul voluntariatului şi să atragă noi voluntar, evenimentul a avut loc în P-ţa Muzeului şi s-a bucurat de prezenţa a peste 40 de organizaţii şi instituţii din Cluj Napoca.

imagine

Marţi, 10 mai 2011, Parada Voluntarilor – scopul paradei a fost de a prezenta valorile voluntariatului: toleranţa, solidaritatea şi responsabilitatea. Evenimentul s-a desfăşurat pe traseul Piata Lucian Blaga – Piata Unirii – Piata Avram Iancu. Tot marţi a avut loc şi evenimentul “Hai, susţine voluntariatul!” – care a avut ca scop promovarea voluntariatului printr-o metodă non-formală cu impact la nivelul publicului larg. Evenimentul a avut loc în Piaţa Avram Iancu. ASTRU Cluj susţine voluntariatul având ca şi motto în acest an asociativ „Dă valoare timpului tău!”

imagine

via Cluj.ASTRU.ro

Exprimaţi-vă opinia

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *