Calendarul admiterii la Seminarul Teologic Eparhial Sf. Ioan Evanghelistul

publicat la 29 mai 2012 în Ştiri

Seminarul Teologic Eparhial „Sfântul Ioan Evanghelistul”, din Cluj-Napoca, organizează, în perioada 17-18 iulie, Examen de admitere pentru Anul Propedeutic 2012-2013. Acest an reprezintă o condiţie sinequanon în vederea pregătirii la preoţie. Înscrierile vor avea loc în zilele de 12, 13 şi 16 iulie, între orele 9.30-14.00, la sediul Seminarului de pe str. Moţilor, nr. 24. Admiterea se face în urma susţinerii unor Probe eliminatorii şi a unor Examene scrise. Din probele eliminatorii fac parte: examinarea psihologică, un control medical general, verificarea aptitudinilor muzicale şi a dicţiei. Examenele scrise vor fi susţinute din cunoştinţe biblice şi catehism.

Pentru înscrierea la examenul de admitere, dosarul candidaţilor trebuie să cuprindă următoarele documente: Diploma de Bacalaureat, Foaia matricolă (original şi copie), Certificat de naştere (copie legalizată), Certificatul de Botez, Recomandarea preotului paroh al candidatului, Adeverinţă medicală, Curriculum vitae, 3 fotografii tip 4/5 color. Pentru informaţii suplimentare vă rugăm să vă adresaţi Secretariatului Seminarului Teologic Eparhial din Cluj-Napoca, str. Moţilor, nr. 24. Tel/fax 0264-450120. Mobil: 0744 879030; 0729 884886. E-mail: seminarcluj@yahoo.com

imagine

Exprimaţi-vă opinia

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *