Foto: Campus în parohia Mănăştur 1 Vest

publicat la 6 septembrie 2013 în Fotografii

În prima săptămână din luna septembrie copiii şi adolescenţii din parohia „Coborârea Spiritului Sfânt” din Cluj au fost invitaţi la un campus, ca o alternativă de program de vacanţă. Au răspuns circa 40 de copii şi adolescenţi, dintre cei care participă peste an la cateheză, dar şi unii noi. Programul a fost variat, incluzând momente de rugăciune şi de cateheză, ieşiri în aer liber, ateliere de lucru manual dar şi ateliere media, vizionări de film şi prânzul luat la parohie în fiecare zi. Tema generală a fost „Crede şi dă mai departe”, ca un impuls nu doar la a crede, ci şi la a răspândi credinţa, după puterile fiecăruia.

Exprimaţi-vă opinia

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *