Foto: Caritas Cluj – Un milion de stele – Ed. a V-a

publicat la 11 octombrie 2013 în Fotografii

Vineri, 11 oct. 2013, ora 18.00, Asociaţia Caritas-Cluj a organizat evenimentul “Un milion de stele” constând în aprinderea de lumânări, fiecare flacără reprezentând o persoană defavorizată care trebuie ajutată. În faţa Catedralei „Schimbarea la Faţă”, au fost depuse sute de lumânări. Aici s-au adunat membrii ai As. Caritas, copii şi tineri beneficiari ai proiectelor şi programelor sociale, persoane consacrate şi trecători. Acţiunea a început prin rugăciunea de binecuvântare a lumânărilor, oficiată de pr. Cristian Sabău, Protopop de Cluj I, pr. Adrian Avram, director al Asociaţiei Caritas-Cluj alături de pr. Aurel Ana, director proiecte din cadrul As. Caritas-Cluj. A urmat un program artistic artistic oferit de Cristian Poduţ la clarinet, Mircea Burcă la acordeon, solistele Andreea Bochiş şi Andreea Antal, Augustin Teglaş la vioară şi Maxim Puşcalău la taragot. Totodată copiii au aprins lumânările iar participanţii au făcut donaţii.

Exprimaţi-vă opinia

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *