Foto: Hram şi Prima Împărtăşanie în parohia Floreşti – Cluj

publicat la 10 decembrie 2013 în Fotografii

O zi de bucurie a fost duminică, 8 dec. în parohia Floreşti păstorită de pr. Marius Ungureşan, Protopop de Cluj II. În prezenţa Episcopului eparhial Florentin, s-a celebrat hramul bisericii „Sf. Nicolae” prin celebrarea Sf. Liturghii în cadrul căreia, un grup de 11 copilaşi au primit Prima Sfântă Împărtăşanie. Corul de copii al parohiei dirijat de Anca Mona Mariaş şi Mihaela Ungureşan a dat răspunsurile liturgice, în timpul Sf. Împărtăşanii interpretând şi un mini-concert de colinde în această perioadă a Postului Crăciunului. La final copiii au primit cadouri şi diplome pentru Prima Împărtăşanie şi PS Florentin a decernat Diplome Jubiliare unor consilieri parohiali care s-au remarcat prin merite deosebite în viaţa parohiei. O medalie cu chipul Sf. Părinte Francisc a fost oferită d-lui primar Horea Şulea iar pr. Marius a primit o icoană a Sf. Fecioare în amintirea acestei frumoase sărbători.

Exprimaţi-vă opinia

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *