Auxiliar pentru Postul Mare: tipărit şi electronic

publicat la 5 martie 2014 în Ştiri

Continuând o tradiţie de câţiva ani, ASTRU Cluj a publicat şi pentru Postul Mare din acest an o carte cu meditaţii pentru fiecare dintre zilele perioadei liturgice începute luni, plus meditaţii pentru Săptămâna Luminată. Pentru fiecare din zile este propus textul evangheliei zilei, un comentariu la evanghelie, o rugăciune şi o acţiune concretă. Toate meditaţiile sunt reunite sub titlul "Fă-te mic, ca să fii mare!"

Cartea a fost deja distribuită prin parohii, fiind cumpărată nu doar de tineri din ASTRU ci de credincioşi de toate vârstele, care doresc să se folosească de aceste texte pentru a trăi mai bine Postul Mare. Noutatea pentru acest Post este că textele din cartea tipărită se găsesc şi online la adresa App.ASTRU.ro/PostMare2014, precum şi într-o aplicaţie pentru telefoanele şi tabletele cu sistem de operare Android. Aplicaţia este gratuită şi poate fi descărcată din Google Play. Aplicaţia permite să se ajungă rapid la textele zilei curente, dar se poate naviga la oricare din zile s-ar dori. De asemenea este inclus mesajul Papei Francisc pentru Postul Mare.

imagine

imagine

Exprimaţi-vă opinia

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *