Invitație la conferință de presă

publicat la 25 aprilie 2016 în Anunţuri

Biroul de presă al Episcopiei greco-catolice de Cluj-Gherla, invită instituțiile de presă care doresc să difuzeze mesajul Episcopului eparhial greco-catolic cu ocazia Sărbătorii Învierii Domnului, la Conferința de presă programată marți, 26 aprilie 2016, ora 10.00, la sediul Episcopiei, din str. Moților nr. 26, Cluj-Napoca.

Mesajul adresat preoților, persoanelor consacrate și credincioșilor greco-catolici, precum și tuturor creștinilor iubitori de Dumnezeu, are tema: "FIȚI MILOSTIVI PRECUM TATĂL" și va fi prezentat de către PS Florentin Crihălmeanu, Episcop Eparhial de Cluj-Gherla.

La Învierea din morți a Domnului nostru Isus Hristos, vă urăm sărbători binecuvântate, cu bucurii, împliniri și haruri bogate din prea-plinul milostivirii cerești!

Hristos a Înviat!

Biroul de presă
al Episcopiei greco-catolice de Cluj-Gherla

Pr. Daniel AVRAM, consilier eparhial
cu probleme de mass-media și ecumenism
Tel. 0729884889

imagine

Exprimaţi-vă opinia

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *