Materiale cu eticheta "Păuşa"

Prima Sfântă Împărtăşanie solemnă la Sărbătoarea Învierii Domnului în parohia Păuşa

Publicat la 26 aprilie 2012 în Ştiri

„Hristos a înviat! Ce vorbă sfântă!Îţi simţi de lacrimi calde ochii uziŞi-n suflet parcă serafimii-ţi cântăDe câte ori, creştine, o auzi!” Sfintele Paşti reprezintă cea mai importantă sărbătoare din viaţa creştinilor, prin miracolul şi minunea cea mare a Învierii lui Isus Hristos, cu atât mai mult cu cât ea aparţine primăverii, anotimpul renaşterii naturii, al înnoirii, al purificării sufleteşti şi al înseninării spirituale. Paştele cuprinde taina Crucii şi a Învierii, taina morţii şi a vieţii veşnice, taina vieţii pământeşti şi taina vieţii cereşti. Toată umanitatea şi toată...

Mai departe

Foto: Prima Sfântă Împărtăşanie solemnă la Păuşa