Tabăra de vară a tinerilor din parohia “Sf. Anton de Padova” din Dej

publicat la 27 iulie 2010 în Ştiri

În perioada 28 iunie – 5 iulie 2010, s-a desfăşurat la Vad, jud. Cluj,  tabăra de vară a tinerilor din parohia „Sf. Anton de Padova” din Dej la care au participat 30 de tineri şi copii din parohie  care au încercat să se bucure impreună de această experienţă estivală.

Programul a îmbinat latura spirituală cu cea cultural-recreativă şi a cuprins vizonare de film (Sf. Anton, Sf. Rita, A walk to remember), excursii în pădure, concursuri (religioase, de dans, etc.),  serată dansantă, jocuri și cântece.

Totodată din programul religios nu a lipsit celebrarea Sfintei Liturghii şi rostirea rugăciunii rozariului în fiecare zi, iar rugăciunea de dimineaţă şi de seară s-a făcut în mod comunitar în capelă.

Maria Moldovan

imagine

imagine

imagine

via Cluj.ASTRU.ro

Exprimaţi-vă opinia

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *