Invitaţie la lansarea Scrisorii pastorale de Paşti 2006

Publicat pe: 18 aprilie 2006|Secțiunea: Ştiri|
I  N  V  I  T  A  Ţ  I  E

  Vă invităm să ne onoraţi cu prezenţa la lansarea Scrisorii Pastorale şi a Mesajului adresat de Episcopul Eparhial, Florentin Crihălmeanu "clerului, persoanelor consacrate şi tuturor credincioşilor creştini", cu prilejul Măritei Sărbători a Învierii din morţi a Domnului, Dumnezeului şi Mântuitorului nostru Isus Hristos.    Mesajul Episcopului de Cluj-Gherla va fi transmis prin intermediul mijloacelor de comunicare în masă, marţi, 18 aprilie a.c., începând cu ora 12.30,  la sediul Episcopiei de pe str. Moţilor, nr. 26.

    "Scrisoarea pastorală de Paşti"  a fost oferită  tuturor preoţilor parohi în cadrul adunării generale a preoţilor din Eparhia de Cluj-Gherla ce s-a desfăşurat vineri, 14 aprilie 2006.

    Conform tradiţiei Scrisoarea Pastorală a Păstorului fiecărei Eparhii, se prezintă de către preoţi credincioşilor, la 23 aprilie în cadrul Liturghiei Solemne din prima zi de Paşti.

 

Viorica Sabo, red. DIRMM

Daniel Avram
Consultor Eparhial pe probleme de mass-media