Întâlnirea copiilor 2010 – Haideţi copii la Maria!

Publicat pe: 29 aprilie 2010|Secțiunea: Ştiri|

Peste 600 de copii cu vârste cuprinse între 6–12 ani din parohiile Eparhiei de Cluj-Gherla sunt așteptați sâmbătă, 29 mai 2010, la cea de-a IV-a ediție a  Întâlnirii Eparhiale a Copiilor în Parohia Buna Vestire din orașul Bistrița.

Acţiunea este organizată de către Departamentul pentru Tineret al Episcopiei de Cluj-Gherla, Protopopiatul Bistrița şi Asociaţia Tineretului Român Unit – ASTRU Cluj. Tema întâlnirii este Haideți copii la Maria!, iar motto-ul: “Lăsaţi copiii să vină la mine…”(Lc 18,16).

Cei mici sunt invitaţi să aprofundeze trăirea creştină şi cunoaşterea lui Hristos prin diferite activităţi propuse: rugăciune, cântece, jocuri. Totodată ei vor avea ocazia să se împrietenească cu alţi copii implicaţi în viaţa Bisericii şi să petreacă o zi în prezenţa Episcopului Eparhial, fiind astfel încurajaţi să ia parte activ la viaţa Bisericii.

imagine

Informații  suplimentare:

Departamentul pentru tineret –  Pr. Cristian Goia , telefon: 0729.884.887, email: tineretcluj@gmail.com

ASTRU Cluj – Codruţa Fernea , telefon: 0744.164.669, email: cluj@astru.ro

Resurse:

Via Cluj.ASTRU.ro