Anunţ: Lansarea scrisorii pastorale de Paşti a PS Florentin

publicat la 19 aprilie 2011 în Ştiri

Episcopia de Cluj-Gherla invită reprezentanţii presei la lansarea Scrisorii Pastorale şi a Mesajului adresat de Episcopul Eparhial, Florentin Crihălmeanu “clerului, persoanelor consacrate şi tuturor credincioşilor creştini“, cu prilejul Măritei Sărbători a Învierii din morţi a Domnului, Dumnezeului şi Mântuitorului nostru Isus Hristos.

Mesajul Episcopului de Cluj-Gherla va fi transmis prin intermediul mijloacelor de comunicare în masă, miercuri, 20 aprilie a.c., începând cu ora 11.00, la sediul Episcopiei de pe str. Moţilor, nr. 26.

“Scrisoarea pastorală de Paşti” a fost oferită tuturor preoţilor parohi în cadrul adunării generale a preoţilor din Eparhia de Cluj-Gherla ce s-a desfăşurat vineri, 15 aprilie 2011.

Conform tradiţiei Scrisoarea Pastorală a Păstorului fiecărei Eparhii, se prezintă de către preoţi credincioşilor, la 24 aprilie în cadrul Liturghiei Solemne din prima zi de Paşti.

Viorica Sabo, redactor DIRMM

pr. Daniel Avram
Consilier Eparhial pe probleme de mass-media

Exprimaţi-vă opinia

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *