Conferinţă de presă cu PS Florentin cu ocazia Sărbătorii Învierii Domnului

publicat la 27 aprilie 2013 în Anunţuri

Biroul de presă al Episcopiei greco-catolice de Cluj-Gherla, invită instituţiile de presă care doresc să difuzeze mesajul Bisericii Greco-Catolice cu ocazia Sărbătorii Învierii Domnului,  la conferinţa de presă programată luni, 29 aprilie 2013, ora 10.30, la sediul Episcopiei, din str. Moţilor nr. 26.

Mesajul din acest an, adresat preoţilor, persoanelor consacrate şi credincioşilor greco-catolici, precum şi tuturor creştinilor iubitori de Dumnezeu, are tema: „Libertatea credinţei, libertatea de a alege binele şi va fi prezentat de către PS Florentin Crihălmeanu, Episcop Eparhial de Cluj-Gherla.

Cu ocazia Sfintei Sărbători a Învierii Domnului, Preasfinţia Sa Florentin, vă urează zile de sărbătoare luminate, alături de cei dragi, trăite la lumina credinţei, cu bucuria speranţei şi tăria iubirii faţă de Acela care prin moartea Sa ne-a deschis nouă tuturor Calea în Adevăr spre Viaţă!

Hristos a Înviat!

Biroul de presă al Episcopiei greco-catolice de Cluj-Gherla

imagine

Exprimaţi-vă opinia

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *