Ajutoare pentru săraci în prag de Crăciun

publicat la 26 decembrie 2013 în Ştiri

În perioada Postului Crăciunului, Asociaţia Pelerinaje Mira, în colaborare cu grupul de rugăciune Triumful Inimii Neprihănite a Mariei, a organizat o acţiune de ajutorare a săracilor din 4 localităţi clujene: Chinteni, Valea Fânaţelor, Livada şi Crăieşti. Acţiunea a fost posibilă datorita ajutorului diferitelor persoane de bună credinţă, care au contribuit prin donaţii de orice fel. S-au strâns aproximativ 150 de pachete cu alimente, jucării şi produse de igienă, precum şi aproximativ 6 saci cu haine. Pachetele au fost distribuite către persoanele sărace din localităţile menţionate, sâmbăta, 21 decembrie, şi duminică, 22 decembrie.

Mulţumim tuturor pentru ajutorul acordat!

Asociaţia Pelerinaje Mira

imagine

imagine

imagine

imagine

imagine

imagine

Exprimaţi-vă opinia

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *