Dl. Emil Boc, Primarul Municipiului Cluj-Napoca, a vizitat Episcopia de Cluj-Gherla

publicat la 5 martie 2014 în Ştiri

Marţi, 5 martie, 2014, dl. Emil Boc, Primarul Municipiului Cluj-Napoca, a fost primit la sediul Episcopiei Greco-Catolice de Cluj-Gherla de către Episcopul eparhial, Preasfinţia Sa Florentin Crihălmeanu.

Cu această ocazie a fost vizitată şi noua clădire a Liceului greco-catolic "Inochentie Micu" din curtea Episcopiei, a cărei temelie a fost binecuvântată la 22 mai 2012 iar acum este ridicată, în scurt timp urmând a fi dată în funcţiune, un proiect realizat şi cu sprijinul Primăriei.

A fost o întâlnire de deschidere, de cunoaştere reciprocă, cu scopul continuării unei bune colaborări între cele două instituţii, benefică în primul rând cetăţenilor oraşului Cluj-Napoca.

Biroul de presă al Episcopiei de Cluj-Gherla

imagine

imagine

imagine

Exprimaţi-vă opinia

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *