Foto: Moaştele Fericitului Vladimir Ghika au sosit în Eparhia de Cluj-Gherla

publicat la 14 martie 2014 în Fotografii

În seara de joi, 13 martie 2014, Moaştele Fericitului Vladimir Ghika, aduse de la Vicariatul greco-catolic din Bucureşti de către Fratele Dan din Comunitatea Sf. Ioan, au fost venerate în Catedrala „Schimbarea la Faţă” din Cluj. Sf. Liturghie de la ora 18.00, a fost urmată de programul de rugăciune coordonat de Pr. Anton Crişan şi Grupul de Adoraţie Euharistică „Triumful Inimii Neprihănite”: rugăciunea Rozariului şi Adoraţie în faţa Sfântului Sacrament. La final Episcopul eparhial de Cluj-Gherla, PS Florentin a rostit câteva cuvinte despre Fericitul Vladimir Ghika. Pelerinajul cu moaştele va continua, până în 24 martie, în mai multe parohii din Eparhia de Cluj-Gherla.

Exprimaţi-vă opinia

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *