Foto: Sărbătoarea „Sfântul Iosif” în capela din piaţa Cipariu, cu lansarea unui dublu album al Corului de copii „Allegria”

Publicat pe: 20 martie 2014|Secțiunea: Fotografii|

Miercuri, 19 martie 2014, a fost celebrat hramul capelei „Sf. Iosif” din Piaţa Cipariu, Cluj-Napoca, în care îşi desfăşoară programul Parohia „Andrei Mureşanu”, cu pr. paroh Mircea Marţian, pr. Titus Sas, pr. Florin Isac, ajutaţi şi de alţi preoţi, între care pr. Virgil Florian şi pr. Romulus Silaghi. PS Florentin Crihălmeanu, episcop eparhial a participat aici la celebrarea liturgică, cu atât mai mult cu cât a fost adusă Relicva Fericitului Vladimir Ghika. A fost un moment special, moaştele unui preot martir, declarat Fericit, au fost venerate şi, la rândul lor, au binecuvântat construcţia ce va fi dedicată „Martirilor şi Mărturisitorilor Secolului al XX-lea”. Tot în prezenţa Episcopului eparhial, de la ora 17.00, a avut loc Spectacolul de lansare oficială a dublului album „Lăsaţi copiii să vină la mine” (Sf. Liturghie/ CD cu cântece – pentru copii) al Corului de copii „Allegria” al capelei „Sf. Iosif”, dirijat de Cristina Nagy, la pian Cristina Alexievici.