Acțiune caritabilă la prezentarea volumului omagial

Publicat pe: 7 aprilie 2021|Secțiunea: Ştiri|

Acțiune caritabilă cu ocazia prezentării volumului omagial
dedicat Episcopului Florentin Crihălmeanu

Asociația Cardinal Iuliu Hossu mulțumește tuturor celor care au contribuit la acțiunea de colectare de fonduri cu scop social-caritabil, desfășurată în zilele de 19 și 21 martie a.c., cu ocazia prezentării volumului omagial Episcopul Florentin – Un purtător de lumină (Editura Viața Creștină):

– Credincioșilor greco-catolici participanți la Sfintele Liturghii: Capela "Sf. Iosif" din Piața Cipariu; Catedrala "Schimbarea la Față"; Mănăstirea Surorilor Maicii Domnului; Mănăstirea "Sf. Macrina" a Surorilor Ordinului Sf. Vasile cel Mare.

– Donatorilor individuali: Elena și Iuliu Hossu, Mihaela și Ion-Andrei Gherasim, Mihaela Dobrescu, Rodica Hossu, Simona Hossu, Sanda Hossu, Andrei Hossu, fam. Milchiș.

– Autorilor: Ovidiu Ghitta, Ruxandra Cesereanu, Adrian Popescu, Alin Tat, Iuliu Hossu, Nicolae Mărgineanu, Giuseppe Munarini, Eugenia Sarvari, Ion-Andrei Gherasim, Ion Pop, Lucian Turcu, Tudor Dunca, George Cipăianu, Gelu Hossu.

Spre veșnica pomenire a Preasfinției Sale Florentin!

Gelu Hossu
Președintele Asociației
Cardinal Iuliu Hossu

Detalii despre apariția și prezentarea volumului omagial dedicat Preasfinției Sale Florentin Crihălmeanu, Episcopul de Cluj-Gherla de vie amintire: aici

imagine

imagine

imagine