Acțiune caritabilă la prezentarea volumului omagial

publicat la 7 aprilie 2021 în Ştiri

Acțiune caritabilă cu ocazia prezentării volumului omagial
dedicat Episcopului Florentin Crihălmeanu

Asociația Cardinal Iuliu Hossu mulțumește tuturor celor care au contribuit la acțiunea de colectare de fonduri cu scop social-caritabil, desfășurată în zilele de 19 și 21 martie a.c., cu ocazia prezentării volumului omagial Episcopul Florentin – Un purtător de lumină (Editura Viața Creștină):

– Credincioșilor greco-catolici participanți la Sfintele Liturghii: Capela "Sf. Iosif" din Piața Cipariu; Catedrala "Schimbarea la Față"; Mănăstirea Surorilor Maicii Domnului; Mănăstirea "Sf. Macrina" a Surorilor Ordinului Sf. Vasile cel Mare.

– Donatorilor individuali: Elena și Iuliu Hossu, Mihaela și Ion-Andrei Gherasim, Mihaela Dobrescu, Rodica Hossu, Simona Hossu, Sanda Hossu, Andrei Hossu, fam. Milchiș.

– Autorilor: Ovidiu Ghitta, Ruxandra Cesereanu, Adrian Popescu, Alin Tat, Iuliu Hossu, Nicolae Mărgineanu, Giuseppe Munarini, Eugenia Sarvari, Ion-Andrei Gherasim, Ion Pop, Lucian Turcu, Tudor Dunca, George Cipăianu, Gelu Hossu.

Spre veșnica pomenire a Preasfinției Sale Florentin!

Gelu Hossu
Președintele Asociației
Cardinal Iuliu Hossu

Detalii despre apariția și prezentarea volumului omagial dedicat Preasfinției Sale Florentin Crihălmeanu, Episcopul de Cluj-Gherla de vie amintire: aici

imagine

imagine

imagine

Exprimaţi-vă opinia

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *