Asociația Card. Iuliu Hossu: Mesaj de întâmpinare a Preasfinției Sale Claudiu în Eparhia de Cluj-Gherla

publicat la 14 aprilie 2021 în Ştiri

Excelența Voastră,

Primim cu bucurie vestea alegerii Preasfinției Voastre în calitate de păstor al sufletelor credincioase din Eparhia de Cluj-Gherla. Avem convingerea profundă că "Sinodul" Divin a făcut cea mai bună alegere și a transmis-o electorilor ecleziastici, spre binele nostru, al preoților, al persoanelor consacrate și al credincioșilor Bisericii Române Unite. Ne rugăm Fericitului Iuliu să mijlocească pogorârea Spiritului Bunei Guvernări Divine peste Eparhia Claudiopoli-Armenopoli, Romenorum.

Dumnezeu să vă dea puterea unei pastorații înfloritoare, să vă binecuvânteze cu haruri și daruri care să devină noi pietre de zidire peste temeliile așezate de vrednicii episcopi și destoinicii credincioși care ne-au precedat.

În comuniune cu Domnul!

Gelu Hossu,
Președinte al Asociației "Cardinal Iuliu Hossu"

Exprimaţi-vă opinia

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *