Studenții sunt invitați la întâlnirea on-line: Provocări și oportunități în perioada pandemiei

Publicat pe: 4 noiembrie 2021|Secțiunea: Ştiri|

Episcopia Română Unită cu Roma, Greco-Catolică, de Cluj-Gherla, prin Biroul pentru pastorația tinerilor și a copiilor, în colaborare cu Facultatea de Teologie Greco-Catolică din cadrul Universității Babeș-Bolyai, invită studenții să participe la întâlnirea on-line: Provocări și oportunități în perioada pandemiei, joi, 18 noiembrie 2021, ora 18.00.

Invitatul special al acestei Întâlniri va fi Rectorul Universității Babeș-Bolyai, prof. univ. dr. Daniel David. Alături de Excelența Sa, va interveni și pr. prof. univ. dr. Cristian Barta, Decanul Facultății de Teologie Greco-Catolică. Invitații noștri ne vor ajuta să găsim răspunsuri la întrebările: „Care sunt provocările pe care le resimt studenți și cum pot face față acestora? Ce oportunități li se descoperă în această perioadă?”.

 

Program

  • 18.00 Rugăciune și cuvânt de deschidere – Preasfinția Sa Claudiu, Episcop de Cluj-Gherla
  • 18.05 prof. univ. dr. Daniel David, Rectorul Universității Babeș-Bolyai
  • 18.30 Sesiune de întrebări
  • 18.40 pr. prof. univ. dr. Cristian Barta, Decanul Facultății de Teologie Greco-Catolică
  • 19.00 Sesiune de întrebări
  • 19.10 Cuvânt de încheiere și rugăciune – Preasfinția Sa Claudiu, Episcop de Cluj-Gherla

Întâlnirea va avea loc pe platforma Zoom.

Pentru a participa studenții sunt rugați să se înscrie la adresa de e-mail: tineretcluj@gmail.com, specificând numele și facultatea la care sunt înscriși.

imagine