Elevii sunt invitați la întâlnirea on-line: Școala și starea de bine în pandemie

Publicat pe: 24 noiembrie 2021|Secțiunea: Ştiri|

Episcopia Română Unită cu Roma, Greco-Catolică, de Cluj-Gherla, prin Biroul pentru pastorația tinerilor și a copiilor, în colaborare cu Transylvania College Foundation, invită elevii să participe la întâlnirea on-line: Școala și starea de bine în pandemie, vineri, 26 noiembrie 2021, ora 17.00. Invitată la acest Webinar va fi doamna profesor Simona Baciu, President & Founder la Transylvania College, Fondator „Profesori fericiți pentru România”, Președinte la C-EDU Clusterul de Educație Cluj, Membru fondator la Rethink România, Autor „The Teacher Within a mindful journey towards Well-being”. Alături de doamna Simona Baciu va interveni și doamna profesor Marinela Marc, Inspector Școlar General al Inspectoratului Școlar Județean Cluj. Invitatele noastre ne vor vorbi despre provocările pe care le resimt elevii în această perioadă și cum pot face față acestora, precum și despre starea de sănătate emoțională și welbeing (starea de bine).

Program

  • 17.00 Rugăciune și cuvânt de deschidere Preasfinția Sa Claudiu, Episcop de Cluj-Gherla
  • 17.05 prof. Marinela Marc, Inspector Școlar General al Inspectoratului Școlar Județean Cluj
  • 17.25 Sesiune de întrebări
  • 17.35 prof. Simona Baciu, President & Founder la Transylvania College Foundation
  • 18.00 Sesiune de întrebări
  • 18.10 Cuvânt de încheiere și rugăciune Preasfinția Sa Claudiu, Episcop de Cluj-Gherla

Pentru a participa la această întâlnire, elevii sunt rugați să se înscrie la adresa de e-mail: tineretcluj@gmail.com, specificând numele și școala la care sunt înscriși.

imagine