Anunț: „Crăciunul, bucuria copiilor”, întâlnire online

Publicat pe: 4 decembrie 2021|Secțiunea: Anunţuri|Etichete: |

Episcopia Greco-Catolică de Cluj-Gherla, prin Biroul pentru pastorația tinerilor și a copiilor, invită copiii să participe la întâlnirea on-line: „Crăciunul, bucuria copiilor”. Întâlnirea este programată pentru miercuri, 8 decembrie 2021, ora 18:00.

Programul va începe cu rugăciunea și cuvântul PS Claudiu, Episcop de Cluj-Gherla, fiind urmat de „Momentul copiilor: întrebări, colinde și alte surprize”. Pentru a participa la această întâlnire, părinții sunt rugați să înscrie copiii la adresa de e-mail: tineretcluj@gmail.com, specificând numele și localitatea.

Amintim că Biroul pentru pastorația tinerilor și a copiilor a organizat recent două întâlniri similare: pentru studenți („Provocări și oportunități în perioada pandemiei” – 18 noiembrie), respectiv pentru elevi („Școala și starea de bine în pandemie”, 26 noiembrie 2021).