Întâlnire de lucru a două Birouri pentru pastorația tinerilor și a copiilor

Publicat pe: 12 mai 2022|Secțiunea: Ştiri|

Miercuri, 11 mai 2022, a avut loc la sediul Episcopiei Greco-Catolice din Cluj-Napoca o primă întâlnire de lucru a Birourilor pentru pastorația tinerilor și a copiilor din Arhieparhia de Alba Iulia și Făgăraș și Eparhia de Cluj-Gherla. Au participat membri ai celor două structuri, care au avut bucuria de a-l avea în mijlocul lor pe Preasfinția Sa Claudiu, Episcopul Eparhiei de Cluj-Gherla.

Ordinea de zi a cuprins o tematică generală din domeniul pastorației tinerilor și a copiilor, s-au discutat căi de elaborare a unor strategii comune prin care cele două Birouri să vină în întâmpinarea tinerilor pentru a-i ajuta să descopere bucuria Evangheliei și a prieteniei cu Cristos. Următoarea întâlnire de lucru va avea loc la Blaj, în luna iulie.