Invitaţie la conferinţa de presă

Publicat pe: 6 aprilie 2015|Secțiunea: Anunţuri|

Biroul de presă al Episcopiei greco-catolice de Cluj-Gherla, invită instituţiile de presă care doresc să difuzeze mesajul Bisericii Greco-Catolice cu ocazia Sărbătorii Învierii Domnului, la Conferinţa de presă programată marţi, 07 aprilie 2015, ora 11.00, la sediul Episcopiei, din str. Moţilor nr. 26, Cluj-Napoca.

Mesajul din acest an, adresat preoţilor, persoanelor consacrate şi credincioşilor greco-catolici, precum şi tuturor creştinilor iubitori de Dumnezeu, are tema: "VIAŢA CONSACRATĂ – DAR PENTRU OAMENI" şi va fi prezentat de către PS Florentin Crihălmeanu, Episcop Eparhial de Cluj-Gherla.

Cu ocazia Sfintei Sărbători a Învierii Domnului, vă urăm zile de sărbătoare luminate alături de cei dragi, cu împliniri, sănătate şi cu bucuria Dumnezeului celui Viu în suflete!

Hristos a Înviat!

Biroul de presă
al Episcopiei greco-catolice de Cluj-Gherla

Pr. Daniel AVRAM, consilier eparhial
cu probleme de mass-media şi ecumenism
Tel. 0729884889

imagine