Invitație la sărbătoare în parohia Țentea

publicat la 3 septembrie 2017 în Anunţuri

imagineVizită pastorală și sfințirea picturii bisericești

Parohia greco-catolică Țentea din Protopopiatul Beclean, invită preoții, persoanele consacrate și credincioșii care doresc să participe, la programul de rugăciune organizat în această comunitate cu ocazia sfințirii, de către PS Florentin Crihălmeanu Episcopul eparhial de Cluj-Gherla, a picturii bisericești realizată de artistul plastic Marian Furtună în biserica parohială cu hramul "Nașterea Maicii Domnului".

Evenimentul se va desfășura la sfântul locaș de pe str. Principală f.n., din Țentea, duminică, 10 septembrie 2017, după următorul program:

  • ora 9.45 – primirea Ierarhului
  • ora 10.00
    • sfințirea picturii bisericești
    • Sfânta Liturghie arhierească

"Vă așteptăm cu mult drag să luați parte la bucuria sărbătorii noastre!" – este invitația pr. Vasile Sabo paroh la Țentea și profesor și formator la Liceul Greco-Catolic "Inochentie Micu" din Cluj-Napoca.

imagine

imagine

Exprimaţi-vă opinia

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *