Anunț: Adorație euharistică – vocație și misiune

Publicat pe: 18 octombrie 2022|Secțiunea: Anunţuri|

Cu binecuvântarea Preasfinției Sale Claudiu, Episcopul de Cluj-Gherla, surorile Congregației Maicii Domnului (CMD) împreună cu membrii Biroului pentru pastorația tinerilor și a copiilor din cadrul Episcopiei de Cluj-Gherla, invită tinerii și credincioșii, în seara de joi, 20 octombrie 2022, de la ora 19.30, la interiorizare și rugăciune prin participarea la programul de Adorație Euharistică „Vocație și misiune”.

Rugăciunea, animată de surori și de tineri, va avea loc în capela Mănăstirii CMD din Cluj-Napoca – Sanctuar Arhiepiscopal Major (str. Romul Ladea, nr. 6).

Va fi o nouă ocazie de întâlnire în rugăciune de adorație, de laudă și de preamărire închinată Domnului Isus Cristos, prezent în mijlocul celor ce aleg să-L venereze în Preasfânta Euharistie.