Anunț: Întâlnirea Inter-eparhială a Copiilor 2024

Publicat pe: 13 mai 2024|Secțiunea: Anunţuri|

În data de 25 mai 2024, va avea loc Întâlnirea Inter-eparhială a Copiilor. Tema acestei întâlniri, la care vor participa copii din parohiile Eparhiei de Cluj-Gherla, precum și din parohiile Arhieparhiei de Alba-Iulia și Făgăraș, cu vârste cuprinse între 6 și 14 ani, este „Rugăciunea, izvor de reînnoire”, iar motto-ul: „Iată le fac pe toate noi” (Apocalipsă 21,5).

Evenimentul este organizat de către Eparhia Română Unită cu Roma, Greco-Catolică, de Cluj-Gherla, împreună cu Arhieparhia de Alba-Iulia și Făgăraș, prin Birourile pentru pastorația tinerilor și a copiilor, în parteneriat cu Primăria Orașului Beclean și Colegiul Național „Petru Rareș” din Beclean.

Întâlnirea Inter-eparhială a Copiilor (IEC) va avea loc la Colegiul Național „Petru Rareș” din Beclean (str. Obor, nr. 83, Beclean, 425100) și se va desfășura după următorul program:

  • 9:00 – primirea participanților
  • 10:30 – Sfânta Liturghie arhierească
  • 12:00 – Festivalul copiilor
  • 12:30 – Prânzul
  • 13:30 – Cateheză
  • 13:45 – Activități pe tema IEC
  • 14:30 – Jocuri
  • 16:30 – Încheierea Întâlnirii Intereparhiale a Copiilor

Cu bucurie vă invităm să luați legătura cu preoții din comunitatea dumneavoastră parohială și să lăsați copiii să participe la această sărbătoare a credinței ce le este dedicată.

Pr. Radu Tălpălariu,
Coordonator al Biroului pentru pastorația tinerilor și a copiilor

* * *

Informații suplimentare se pot obține la Biroul pentru pastorația tinerilor și a copiilor – pr. Radu Tălpălariu – 0740.349.866 sau e-mail tineretcluj@gmail.com.